Tepelné čerpadlá- trend ktorý sa nedá zastaviť... PORADÍME VÁM…

Tepelné čerpadlá získavajú energiu - teplo na ohrev TÚV, ÚK, bazéna a podobne zo vzduchu, zeme - pôdy alebo vody. Ďalší z alternatívnych, vysoko ekologických a nevyčerpateľných spôsobov získavania energie vo forme zušľachteného prírodného tepla. Ak chcete aplikáciu s tepelným čerpadlom riešiť naozaj komplexne a vyvarovať sa chýb, ktorých zlé skombinovanie vyvoláva negatívnu odozvu na diskusných fórach a sociálnych sieťach, dajte si pozor na amaterizmus a populizmus, ktorý vládne v tejto brandži. Základné chyby, ktoré kazia dobré meno týchto technológií sú: Nepochopenie podstaty mechanickej výroby tepla u tepelných čerpadiel a z toho vyplývajúce snahy dimenzovať tepelné čerpadlo na plnú nominálnu tepelnú stratu + výroba TÚV... Snaha úplne blokovať elektrodohrev a nepochopenie jeho významu pri krátkodobom nakopnutí kompresora do vyššieho tlaku pri potrebe zvýšenia výkonu a tepelnej úrovne. Preceňovanie invertorových pohonov kompresorov u ktorých je naladenie na extrémne podmienky vykúpené horšou účinnosťou v bežnej prevádzke. U nízkoenergetických domov je už podiel na výrobuTÚV taký významný z hľadiska celoročnej nákladovosti, že ladenie výhradne na zimný režim je nezmysel. Pozor na poddimenzovanie primárneho zdroja a vykurovacieho registra. Nižšie náklady na poddimenzovaný vrt, zemný kolektor, nižší prietok vodného zdroja a riedka podlahovka v dome, či malé vykurovacie telesá sú zdrojom trvalých strát a problémov v reálnej návratnosti. Ak nechcete v snahe šetriť dostať sa k negativistickému postoju k tepelným čerpadlám, dajte si ich navrhnúť ľuďom majúcim aspoň desiatky referencií a praktických overených aplikácií. SME PRIPRAVENÍ VÁM POVEDAŤ PRAVDU!

Prejsť na web dodávateľa
  • Cena: Cena ponuky
  • Lokalita : Košice

Zaujímavé produkty iných firiem

Ventilátory Rosenberg

Ventilátory Rosenberg

Ponúkame rôzne druhy ventilátorov so širokým spektrom využitia.

Regulačné a spínacia zariadenie

Regulačné a spínacia zariadenie

Regulátor otáčok na striedavý prúd s 5-stupňovým prepínačom a kontrolkou. Pri použití regulátorov sa tepelný kontakt v motore zapojuje do série s vinutím motora. Tepelný kontakt pri prekročení dovolenej teploty odpojí motor od siete a po ochladení ho opäť zapne.

Oprava lisov

  • Lokalita : Seňa

Jedi - elektroinštalačné práce

  • Lokalita : Košice-Nad jazerom
Regulačné zariadenia

Regulačné zariadenia

V našom sortimente nájdete regulačné a spínacie zariadenia.

Ventilátory v "Ex" vyhotovení do výbušného prostredia

Ventilátory v "Ex" vyhotovení do výbušného prostredia

Ponúkame rôzne druhy ventilátorov ako radiálne, axiálne, kanálové, strešné a potrubné ventilátory. Pre kompletné informácie a ponuku stačí navštíviť naše webové stránky.

Jedi - revízia elektroinštalácií

  • Lokalita : Košice-Nad jazerom

Predaj lisu LEK 160

  • Lokalita : Seňa
Ventilátory

Ventilátory

Pokiaľ nás oslovíte cez 123dopyt - informujte nás o tom a získate nacenie zadarmo !!! Ponúkame rôzne druhy ventilátorov ako radiálne, axiálne, kanálové, strešné a potrubné ventilátory ako i malú vzduchotechniku. Pre kompletné informácie a ponuku stačí navštíviť naše webové stránky.

Tvárniace stroje

  • Lokalita : Seňa

Kontakt

SOLARKLIMA, s.r.o.

Adresa
Buzinská 11, 040 15 Košice
Web
http://www.solarklima.sk