Návrhy- realizácia vykurovania novostavieb s aktívnou rekuperácio…

Desiatky skvelých referencií v domoch do 150 m2 na východnom Slovensku!!! Je možné v malej strojovni mať na ploche 60x60 cm celé energetické centrum schopné v modernom rodinnom dome zabezpečiť riadené vetranie, rekuperáciu, kúrenie a výrobu teplej vody jedným jediným kompaktným strojom ? Je možné spätne získavať odpadové teplo z domu aj v lete? Je možné toto teplo premeniť lacno na teplú vodu a vykurovaciu vodu? Je možné v dokonale izolovaných domoch sa zbaviť plesní a problémov s vydýchaným vzduchom? ÁNO. JE TO MOŽNÉ. A naviac to dokážeme urobiť veľmi efektívne pomocou tepelného čerpadla! Vhodným umiestnením odsávacieho potrubia v podhľade vyzbierame všetok odpadový vzduch z toaliet, kúpeľní, kuchyne a aj krbovej vložky a skôr než tento aj v zime teplý vzduch opustí objekt, nakŕmime ním tepelné čerpadlo. Časť energie potrebnej na krytie tepelných strát prisávame z vonku s možnosťou jeho zimného predohrevu cez vzduchový zemný kolektor. Vďaka tejto koncepcii je faktor účinnosti zabudovaného tepelného čerpadla aj pri vonkajších mrazoch neporovnateľne lepší, ako u bežných tepelných čerpadiel. Ideálna tepelná strata objektu pre aplikáciu je pod úrovňou 6 kW, ale stroj si poradí vďaka prietokovému sériovému dohrevu aj s hodnotou tep.straty 12 kW. Energetická "relatívna neúspornosť " v praxi sa však aj u domov s horšou izolačnou obálkou ukazuje len v krátkodobom horizonte extrémnych zím. To je našťastie záležitosť týždňov , alebo v extréme dvoch mesiacov. Zhruba 300 dní v roku je potreba tepla a teplej vody získavaná s COP vyšším ako je norma pre tepelné čerpadlá vzduch-voda. Súčasťou štandardnej komplexnej dodávky je decentrálny stroj riadeneho odvetrávania s tepelným čerpadlom , filtračné ventily prívodu čerstvého vzduchu, hladké odsávacie potrubie s nízkou hladinou tlakovej straty a sacie tanierové ventily, tlmiče hluku a vibrácií, fasádne mriežky, podlahový systém Gabotherm v module zahustenia 70W/m2 pri 35 st.C výstupu z tepelného čerpadla na syst. doske 32 mm.

Prejsť na web dodávateľa
  • Cena: Na kľúč 10-16 tis. EUR
  • Lokalita : Košice

Zaujímavé produkty iných firiem

Ventilátory Rosenberg

Ventilátory Rosenberg

Ponúkame rôzne druhy ventilátorov so širokým spektrom využitia.

Regulačné a spínacia zariadenie

Regulačné a spínacia zariadenie

Regulátor otáčok na striedavý prúd s 5-stupňovým prepínačom a kontrolkou. Pri použití regulátorov sa tepelný kontakt v motore zapojuje do série s vinutím motora. Tepelný kontakt pri prekročení dovolenej teploty odpojí motor od siete a po ochladení ho opäť zapne.

Oprava lisov

  • Lokalita : Seňa

Jedi - elektroinštalačné práce

  • Lokalita : Košice-Nad jazerom
Regulačné zariadenia

Regulačné zariadenia

V našom sortimente nájdete regulačné a spínacie zariadenia.

Ventilátory v "Ex" vyhotovení do výbušného prostredia

Ventilátory v "Ex" vyhotovení do výbušného prostredia

Ponúkame rôzne druhy ventilátorov ako radiálne, axiálne, kanálové, strešné a potrubné ventilátory. Pre kompletné informácie a ponuku stačí navštíviť naše webové stránky.

Jedi - revízia elektroinštalácií

  • Lokalita : Košice-Nad jazerom

Predaj lisu LEK 160

  • Lokalita : Seňa
Ventilátory

Ventilátory

Pokiaľ nás oslovíte cez 123dopyt - informujte nás o tom a získate nacenie zadarmo !!! Ponúkame rôzne druhy ventilátorov ako radiálne, axiálne, kanálové, strešné a potrubné ventilátory ako i malú vzduchotechniku. Pre kompletné informácie a ponuku stačí navštíviť naše webové stránky.

Tvárniace stroje

  • Lokalita : Seňa

Kontakt

SOLARKLIMA, s.r.o.

Adresa
Buzinská 11, 040 15 Košice
Web
http://www.solarklima.sk